eshop facebook youtube
Facebook
0917 148 136

Opatrovateľka v Nemecku

Lokality

Pracovné ponuky dostávame od rodín v rôznych lokalitách Nemecka (Hamburg, Frankfurt, Dűsseldorf, Stuttgart, Mníchov, Mannheim, atď.).

Druh pracovného pomeru

Naše opatrovateľky v Nemecku pracujú prevažne na slovenskú živnosť. Živnosť Vám Živnostenský úrad vystaví do 5 dní. Opatrovateľky sú zodpovedné za hradenie odvodov do zdravotnej a sociálnej poisťovne. Minimálne povinné odvody do zdravotnej poisťovne sú vo výške 41,37 EUR. Počas prvého roka sú živnostníci oslobodení od platenia odvodov do sociálnej poisťovne. Ak ale plánujete svoju podnikateľskú činnosť vykonávať v zahraničí, budete si musieť vybaviť formulár E101 a na to, aby Vám ho sociálna poisťovňa mohla vydať musíte mať uhradený aspoň jeden odvod do sociálnej poisťovne.

Platové podmienky

Ponúkaný plat závisí od podmienok hosťovskej rodiny, stavu pacienta, Vašej kvalifikácie a skúseností, a pod. Pri opatrovateľkách, ktoré pracujú na živnosť sa väčšinou pohybuje okolo 1 200 – 1 500 €/ mesiac, z ktorých si platíte odvody na Slovensku. Rodiny prispievajú aj na cestovné náklady.

Popis práce

Náplň práce závisí od stavu pacienta, vo všeobecnosti ale ide najmä o pomoc pacientovi pri pohybe, vstávaní, doprovode na toaletu, sprchovaní, obliekaní, kŕmení a pod. Opatrovateľka sa zároveň stará aj o udržiavanie poriadku v domácnosti opatrovanej osoby, upratovanie, varenie, pranie, nákupy, príp. starostlivosť o domáce zvieratá. Úlohou opatrovateľky je aj trávenie voľného času s pacientom, čítanie, prechádzky, sprevádzanie na spoločenské podujatia, rodinné oslavy a pod.

Ubytovanie a strava

Ubytovanie a strava sú zabezpečené v rodine pacienta. Opatrovateľke je poskytnutá vlastná izba.

Pracovný čas

Ide o 24-hodinovú starostlivosť. Pri väčšine ponúk ide o prácu na 2 – 3 mesačné turnusy, pričom väčšina rodín uvíta ak opatrovateľka môže zostať čo najdlhšie (do 6 mesiacov). Občas sa vyskytnú aj možnosti kratších, mesačných turnusov alebo niekoľkotýždňové zástupy.

Doprava

Opatrovateľkám zamestnaným na živnosť naša agentúra vyhľadá najjednoduchšie a najlacnejšie spojenie. Cestovné lístky si môžete zakúpiť priamo u nás. Spolu s nimi od nás dostanete mapu oblasti, v ktorej budete pracovať a detailný popis cesty.

Ďalšie služby

Okrem vybavenia práce pre opatrovateľky zabezpečujeme aj: